Yeni Kitap Kokusu #2

Birkaç kitap okurken birkaç kitap da almak bir kitap kurdunun en büyük sıkıntılarından biri herhalde ve en son ilave yazımdan bu yana elbette ki durmayıp kitaplığıma yeni kitaplar ekledim... yine. Eskiden kitapları okumayı bitirdikçe yenilerini alırdım, okumadığım kitaplar da başucu masamda dururdu. Hatta bir noktada param olmadığından aynı kitapları hiç sıkılmadan tekrar tekrar okuduğumu hatırlıyorum; o günlerden nasıl kitaplığımın okunmayı bekleyen kitaplarla dolu olduğu zamanlara geldik, asla anlayamadım.


Bu kitabın benim için hiçbir özelliği yok, takip ettiğim birkaç blogda hakkında yazılar görmüş olmamın dışında hiçbir tanışıklığımın olmadığı bir kitaptı. Sıradan bir günde, arkadaşımla D&R'da geziniyorduk ve ilginç bir şeye benzediği düşüncesiyle aldım; sıra ona gelebilirse artık ilginç mi değil mi hep beraber öğreneceğiz. Ama gerçekten merak ettiğim bir kitap çünkü Pegasus'tan kitap almayalı o kadar uzun süre oldu ki... Bir de, yeni kitaplarından birinin kapağını gördüm, böyle yeşilli bir şey ve pek hoş değildi; Pegasus'un kapakları genelde hep hoştur. Acaba kalitesi mi düşüyor?

Tanıtım:
1.Dalga Dünya Karanlığa Gömüldü
2.Dalga Sadece Şanslı Olanlar Kurtuldu
3.Dalga Sadece Şanssız Olanlar Sağ Kaldı
4.Dalga Tek Bir Kural Geçerliydi: Kimseye Güvenme
5.Dalga Artık Kimse Ne Olacağını Bilmiyor
Uğrunda yaşadığımız her şeyi yok ettiler. Şimdi de uğrunda öleceğimiz şeylerin peşindeler!

YORUMU OKUMAK İÇİN TIKLAYIN.

#2: Görkemli Ölüm (In Death, #2) - Nora Roberts

Arkadaşlarım bilir, ilk kitap olan Çıplak Ölüm'ü bitirdiğimden beri her yerin altını üstüne getirdim, aramadığım internet sitesi, bakmadığım kütüphane kalmadı ve sonunda kitabı buldum! Hem de kendi kitaplığımda! Zamanında ilk kitabı okul kütüphanemizden okuduğum için ikinci kitabı oraya bağışladığımı düşünüyordum, fakat o zaman bile demek ki o kadar beğenmişim ki saklama ihtiyacı duymuşum. İyi ki de duymuşum, çünkü elimdeki şu iki kitap bitsin, hemen buna başlayacağım! Evet, çok hevesliyim.
(Not: Bende farklı kapaklı bir baskısı var.)

Tanıtım:
İlk kurban yağmurunun altında kaldırımda yatarken bulunmuş, ikincisi kendi apartmanında öldürülmüştü. New York Polis Departmanı'ndan Teğmen Eve Dallas, iki cinayet arasındaki bağlantıları bulmakta hiç zorlanmamıştı. Kurbanların her ikisi de güzel ve son derece başarılı kadınlardı. İlgi çekici yaşamları ve aşklarıyla bütün şehrin dilindeydiler. İki kurbanın büyük güç ve servete sahip erkeklerle kurduğu mahrem ilişkiler, Eve'in, kendi sevgilisi Roarke'un da içinde olduğu uzun bir şüpheliler listesini dikkate almasını gerektiriyordu. Eve bir kadın olarak, yatağını paylaştığı erkeğe güvenmek zorundaydı; ancak bir polis olarak görevi, önüne çıkan hertürlü ipucunu izlemekti. Yüreğinin sesine kulağını tıkayarak her türlü dedikoduyu ve skandalı soruşturması, her gizli arzuyu keşfetmesi gerekiyordu; ne denli karanlık ve tehlikeli olursa olsun.


İtiraf ediyorum, bunu kendi isteklerimle almadım kitaplığıma. Okulun verdiği tatil ödevlerinden bir tanesi olarak giriyor listeme ve okulumun açılmasına sadece bir hafta kaldığı düşünülürse, biraz acil bir tane. İşte bu ve şu an okumakta olduğum diğer kitap beni engelliyor Görkemli Ölüm'ü okumaktan. Ama sorun değil, bu kitap hakkında çok olumlu duyumlar aldım, severek okuyacağım bir şey olacağını umuyorum. Tek sıkıntı, İngilizce versiyonunu okuyacak olmam. İngilizce okumayı severim de, ne bileyim, ödev olduğunu daha bir hissettiriyor... Umarım ödev olduğunu unutabilirim kitabı okurken.

Tanıtımı:
In order to develop a secure defense against a hostile alien race's next attack, government agencies breed child geniuses and train them as soldiers. A brilliant young boy, Andrew "Ender" Wiggin lives with his kind but distant parents, his sadistic brother Peter, and the person he loves more than anyone else, his sister Valentine. Peter and Valentine were candidates for the soldier-training program but didn't make the cut—young Ender is the Wiggin drafted to the orbiting Battle School for rigorous military training.
Ender's skills make him a leader in school and respected in the Battle Room, where children play at mock battles in zero gravity. Yet growing up in an artificial community of young soldiers Ender suffers greatly from isolation, rivalry from his peers, pressure from the adult teachers, and an unsettling fear of the alien invaders. His psychological battles include loneliness, fear that he is becoming like the cruel brother he remembers, and fanning the flames of devotion to his beloved sister. 
Is Ender the general Earth needs? But Ender is not the only result of the genetic experiments. The war with the Buggers has been raging for a hundred years, and the quest for the perfect general has been underway for almost as long. Ender's two older siblings are every bit as unusual as he is, but in very different ways. Between the three of them lie the abilities to remake a world. If, that is, the world survives.

YORUMU OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Ezgi Tülü

Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisi. 2014'ten beri kitaplar hakkında konuşuyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder